Od czego zacząć urządzanie pokoju nastolatki?

Jak urządzić pokój nastolatki- wywiad z Marysią

„Chcę mieć pokoik szyty na miarę!” Przed procesem projektowania jakiegokolwiek pomieszczenia przeprowadzam wywiad. Tym razem na moje pytania odpowiada  Marysia, która ma 10 lat i jest współautorką bloga Podróże z Mamą i Tatą.  

pokój nastolatki

Co Cię inspiruje?

Chciałabym zieloną ścianę z bluszczem i dużą ilością doniczek. W pokoju chcę jedną jasnopomarańczową ścianę z pnączami i drugą jasnoniebieską z kolorowymi esami floresami. Chciałabym utrzymać tematykę kreskówkowo-rysunkową. Chcę, aby ten pokój dawał mi dużo energii.

pokój nastolatki

Projekt: Marysia Jakielaszek, lat 10

Obecny pokoik Marysi

Obecny pokoik Marysi

 

Jakie jest Twoje wymarzone miejsce do spania?

Chciałabym spać na super miękkiej chmurce, która się będzie bardzo zapadała. Jeżeli nie mogę spać na chmurce, to chciałabym jasno turkusową kanapę pod moją ścianą z pnączy. Chcę, aby na niej było dużo poduszek i aby można było na niej siedzieć w ciągu dnia.

Mam taki pomysł, który nazywa się kocowór, który się będzie składał z dwóch części. To są dwa połączone koce, do których się wchodzi do środka. W środku jest ciepło, a jak się wyjdzie i się wejdzie pod niego to jest trochę chłodniej. Potem wystarczy strzepnąć go i jest już pościelone łóżko.

Gdzie podzieją się Twoje ubrania?

Potrzebuje w miarę dużą szafę, która będzie kolorowa jak ściana w esyfloresy i chcę aby miała dużo mniejszych i większych półeczek oraz liczne wieszaki.

Twoje wymarzone miejsce do odrabiania lekcji?

Fotel w kształcie chmurki, który by był bardzo miękki. Na biurku chciałabym mieć dużo miejsca na posegregowanie moich materiałów. Jakieś kubeczki przymocowane do ściany. Generalnie dużo małych szafeczek na moje miliony drobiazgów. Bardzo lubię rysować i chciałabym mieć biurko podnoszone, tak abym mogła rysować przy nim na stojąco. Potrzebuję też szafeczkę na promarkery i moje rzeczy do rysowania i tubę na duże rysunki. Z dużymi rysunkami mamy najwięcej problemu, bo nie ma gdzie ich trzymać.

Chciałabym mieć w pokoju kalendarz najlepiej zrobiony przeze mnie. Chce w nim planować ważne dla mnie wydarzenia. Tablica korkowa to świetny pomysł. Potrzebuje dużą tablicę lub całą ścianę, na której mogłabym wieszać moje rysunki, zdjęcia i plakaty. Słyszałam, ze są takie magnetyczne farby, które zmieniają ścianę w tablicę magnetyczną. Dzięki temu miałbym dużo miejsca.

Zainteresuje Cię również wpis o przygotowaniu pokoju dziecka zanim pójdzie do szkoły- znajdziesz tam m.in. informacje jak dobrać odpowiednie biurko i siedzisko. Kliknij >>

pokój nastolatki

Czy chcesz mieć swoją kryjówkę?

Wolę nie zamykać drzwi, ale wolałabym aby rodzice nie widzieli co jest w pokoju, bo zawsze mają pretensje o bałagan. Chciałabym w drzwiach frędzle, bo są miłe w dotyku. Chciałabym huśtawkę w pokoju. Chciałabym aby miała mięciutką pufę w środku i małe wejście jak do dziupli. To byłaby dla mnie taka mała kryjówka. Chciałabym mieć taką dużą skrzynię piracką. W środku bym trzymała moją kolekcję kamieni.

Jak spędzasz wolny czas sama lub z koleżankami?

Obecnie siedzę na podłodze albo na pufie, bo mam piętrowe łóżko. Chciałabym abyśmy razem z koleżankami siedziały na dużej turkusowej kanapie. Koleżanki czasami zostają u mnie na noc, ale chciałabym aby nocowały częściej. Kiedy nocują pompujemy dla nich specjalny materac. Chciałabym aby mogły spać na gigantycznej poduszce w kształcie postaci z kreskówki.  Nie mam rodzeństwa, ale gdybym miała to bym chciała mieszkać tylko ze starszą siostrą. Mogłybyśmy wymieniać się ciuchami i gadać w nocy.

Po takim wywiadzie można przystąpić do właściwego procesu projektowania pokoju. Sama mam prawie 10-o letniego syna, on swój wymarzony pokój widzi zupełnie inaczej :). O tym napisze w kolejnym odcinku mojego bloga.

 

Related Post

Komentarze

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz